• 0

16 Ağustos 2018, 20:23 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Alpay: '1985 Hareketi DSP'yi Ayağa Kaldıracak Tek Seçenektir'

Alpay: '1985 Hareketi DSP'yi Ayağa Kaldıracak Tek Seçenektir'

DSP Genel Başkan Adayı Gazeteci-Yazar Hüseyin Alpay, Ankara temaslarıyla ilgili olarak yayımladığı açıklamada, 1985 Hareketi’nin parti içerisinde mücadele eden tek ciddi hareket olduğunu açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı Gazeteci-Yazar Hüseyin Alpay, 10 Haziran 2017 tarihinde başlayan genel başkan adaylığı sürecinin, 11 Ağustos 2018 tarihinde yeni bir ivmeye kavuşmuş olduğunu söyledi.  

 

11 Ağustos’ta Ankara’da yaptıkları toplantıyla “DSP’de 1985 Hareketi”nin kurumsal bir yapıya kavuşturulduğunu belirten Alpay, “1 yılı aşkın süredir yaptığımız çalışmaları değerlendirdiğimiz 11 Ağustos 2018 tarihli toplantımızda 1985 Hareketi’mizi kurumsallaştırarak, yeni görevlendirmeler yaptık ve geleceğe dair programımızı oluşturup önümüze yeni hedefler koyduk. Bu süreç içerisinde kayıtsız-koşulsuz yanımda duran arkadaşlarım Sayın Emin Durak, Sayın Hasan Şişli, Sayın Murat Çelik, Sayın Necdet Yılmaz, Sayın Fuat Çiftçibaşı, Sayın Mustafa Sarı ve Sayın Güler Dügeç ile gönlü bizimle olup da belli nedenlerden dolayı yanımızda olamayan binlerce partilimize, bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

 

BÖLGE TOPLANTILARININ İLKİ İZMİR’DE YAPILACAK

 

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı Gazeteci-Yazar Hüseyin Alpay, Ankara temaslarıyla ilgili olarak yayımladığı açıklamada, 1985 Hareketi’nin bölge toplantılarıyla sahaya inmeye başlayacağını kaydetti. Alpay, ilk bölge toplantısının 29 Eylül 2018 tarihinde İzmir’de gerçekleştirileceğini bildirdi.1985 Hareketi'nin DSP'yi ayağa kaldıracak olan tek seçenek olduğuna vurgu yapan Genel Başkan Adayı Alpay, herkesi kendi çatıları altında mücadele etmeye çağırdı.

 

Hüseyin Alpay açıklamasında ayrıca, parti üyesi olmayan bazı isimlerin genel başkan adaylığı için açıklamalar yaptıklarını anımsattı. Bu açıklamaların beyhude bir gayret olduğunun altını çizen Alpay, “Halkın değerlerine olan saygımız ve Anadolu coğrafyasına olan bağlılığımızla Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Mustafa Bülent Ecevit’in yolunda siyaset üretmeye devam edeceğimizi buradan bir kez daha ifade ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

“Helal ve meşru olmayan hiçbir şeye talip değiliz” diyen DSP Genel Başkan Adayı Gazeteci-Yazar Hüseyin Alpay, bütünleyici ve kavrayıcı siyaset üreterek yola devam edeceklerini sözlerine ekledi.


Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]