• 0

26 Kasım 2018, 06:07 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

ÖĞRENCİLERDEN “BİRBİRİMİZİ İNCİTMEYECEĞİZ” SÖZÜ

ÖĞRENCİLERDEN “BİRBİRİMİZİ İNCİTMEYECEĞİZ” SÖZÜ

Tokat Atatürk Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu’nda kalan öğrencilere “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında bir söyleşi düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Atatürk Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu’nda kalan öğrencilere “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında bir söyleşi düzenlendi. Oldukça keyifli geçen söyleşiyi gerçekleştiren Doç. Dr. Emine Öğük, pansiyonda kalan öğrencilerden “Birbirimizi incitmeyeceğiz” sözünü aldı.

 

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi ve aynı zamanda Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine Öğük tarafından gerçekleşen söyleşide “Şiddet karşısında ne yapmalı?” başlıklı sunum gerçekleştirildi. Çalışma alanı “Kelam ve İslam mezhepleri Tarihi Ana Bilim Dalı” olan Doç. Dr. Emine Öğük, şiddetin tanımı yaparak sosyal, psikolojik, fiziksel ve cinsel şiddet konularında bilgi paylaşımında bulundu.

 

“BİRBİRİMİZİ İNCİTMEYECEĞİZ” SÖZÜNÜ ALDI

 

Şiddetin bir iletişim şekli olduğunu belirten Öğük, sağlıklı iletişimin bittiği yerde şiddetin başladığını vurguladı. En çok kadınların ve çocukların şiddete maruz kaldıklarını kaydeden Doç. Dr. Emine Öğük, şiddet karşısında nelerin yapılması gerektiğini ve nerelere başvurulabileceğini anlattığı söyleşide, pansiyonda kalan kız öğrencilerin sorularına da yanıt verdi.

 

Öğrencilere pansiyonda kurdukları iletişimde ve arkadaşlık ilişkilerinde aşağılamanın ve küçümsemenin de şiddetin başka bir türü olduğunu anlatan Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine Öğük, öğrencilerden “Birbirimizi incitmeyeceğiz” sözünü alarak söyleşiye son verdi.

 

Keyifli söyleşinin ardından Doç. Dr. Emine Öğük’e, Tokat Atatürk Anadolu Müdür Yardımcısı Ebru Alpay tarafından çiçek takdim edildi.25 kasım kadına yönelik şiddetle mücadele günü ile ilgili görsel sonucu
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]