• 0

20 Şubat 2019, 08:41 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta Bebek Ve Çocuk Kütüphanesi Açılıyor

Tokat'ta Bebek Ve Çocuk Kütüphanesi Açılıyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan ancak atölyelerin okullara taşınmasıyla atıl duruma geçen STEM binası bebek ve çocuk kütüphanesi olarak hizmet vermeye başlayacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan, ancak atölyelerin okullara taşınmasıyla atıl duruma geçen STEM binası bebek ve çocuk kütüphanesi olarak hizmet vermeye başlayacak.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 15 Temmuz Milli İrade Anaokulu binası yanında öğrenci gruplarına yönelik teknolojik ve bilimsel etkinliklerin uygulandığı ancak atölyelerin Karşıyaka Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu, Alparslan İlkokulu ve Melik Ahmet Gazi İlkokulu’na taşınmasıyla atıl duruma geçen STEM’de incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı,  binanın bebek ve çocuk kütüphanesi olarak değerlendirilmesi için talimat verdi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile birlikte binada incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, binanın gerekli düzenlemeler yapılarak en kısa zamanda bebek ve çocuk kütüphanesi olarak hizmete açılmasını istedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, bebek kütüphanesinde ailelere eğitimler verilirken, bebekler anneleri ile birlikte çeşitli oyunlarla etkinlik içerisinde bulunacak, gerçekleştirilecek olan etkinliklerle bebeklere kitap okuma alışkanlığı erken dönemde kazandırılacak. Çocuk kütüphanesinde de çocuklara küçük yaşlarda okuma alışkanlığının kazandırılması hedefleniyor.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]