• 0

19 Mart 2019, 07:26 - Anasayfa // İLÇE Haberi yazdır

150 Yataklı Erbaa Devlet Hastanesi Açıldı

150 Yataklı Erbaa Devlet Hastanesi Açıldı

Erbaa ilçesinde 150 yataklı Devlet Hastanesinin açılışı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın katılımıyla yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Erbaa ilçesinde 150 yataklı Devlet Hastanesinin açılışı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın katılımıyla yapıldı. Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde 2016 yılında 41 milyon 250 bin lira bedelle yapımına başlanan 150 yataklı Erbaa Devlet Hastanesinin açılışında konuşan Bakan Koca, "Son dönem özellikle şehir hastaneleri ile sağlıkta geldiğimiz noktayı taçlandırmak istiyoruz. 9. Hastanemizi geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımları ile açtık. Biz yeni dönemde özellikle şehir hastanelerimizi bulundukları bölgede son nokta anlamında hizmet veren özellikle hastanın başka sağlık kuruluşuna sevk edilmediği ve üniversite işbirliği ile faaliyet gösteren hizmet eden araştırmanın klinik çalışmalarında zirvede yapılabilir olduğu bir sağlık kuruluşu olarak hedefliyoruz. Bu çerçevede baktığımızda Tokat'ımız içinde benzer şekilde fonksiyonu ile şehir hastanesi fonksiyonunda işlev görecek bir bölge hastanesine ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz." dedi.

Tokat’a da genel anlamda 16 yıllık süreçte birçok hastane yapıldığını ifade eden Bakan Fahrettin Koca,  “Şimdi inşaatı devam eden hastanelerimizde var. 112 acil istasyonu sayımızı 16 yıl önce 10 iken şimdi 27 sayısına çıkardık. Bugün ambulans teslim töreni yaptık. Tokat’a 10 ambulansların 5’ni bugün teslim etmiş olduk. Önümüzdeki dönemde 5 ambulansımızı teslim etmiş olacağız, şimdiden hayırlı olsun diyorum. Erbaa Devlet hastanemiz ise 219 yatak kapasiteli 38.254 metre² bir arsaya sahip 7 adet polikliniği ve 17 adet yoğun bakım yatağından oluşmakta, 6 tane ameliyathanesi ile tam teşekküllü bir hastane. Toplam maliyeti 75 milyon. Şimdiden hayırlı olsun diyorum ve bu duygularla bu hastanenin şifa merkezi olmasının temennisinde bulunuyorum.” diye konuştu.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Erbaa, Hastane,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İLÇE Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]