• 0

04 Nisan 2018, 09:06 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Eroğlu'ndan 4 Yılını Anlatan Muhteşem Bir Sunum

Eroğlu'ndan 4 Yılını Anlatan Muhteşem Bir Sunum

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 4 yıllık görevi süresinde yaptığı hizmetleri anlatan bir sunum yaptı. Eroğlu sunumunda net mesajlar vererek toplu ulaşım araçlarındaki sıkıntıları ve otogardaki şehir içi servislerin kaldırılmasını da değerlendirdi, "vatandaşı üzeni, üzeriz" mesajını verdi...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 4 yıllık görevi süresinde yaptığı hizmetleri anlatan bir sunum yaptı. Eroğlu sunumunda, vaat ettikleri 61 projeden 47 projenin tamamlandığını belirterek, belediyenin 4 yıldaki gelirinin de yüzde 69,2 oranında artarak bütçesini 185 milyon TL’ye çıkardığını kaydetti.

 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ’Gelişimin 4. Yılı’ başlıklı toplantısında 4 yıllık hizmet süresince yaptıklarını Başkan yardımcıları, belediye birim amirleri ve müdürlerinin de katılımı ile bir otelde düzenlenen programda anlattı. Başkan Eyüp Eroğlu, vizyon projelerden Meydan Projesi, Kanal Tokat, Topektaş, Yeni Nesil Sanayi Sitesi, Tokat Uluslararası Hal Projesi (TUHAP), RES projesi, Şehir Parkı, Kapalı Pazar Yeri projelerinde gelinen noktayı basın mensupları ile paylaştı. Seçimlerde söz verdikleri 61 projeden 47 projenin tamamlandığını 10 projenin etaplar halinde, 4 projede ise sürecin devam ettiğini söyleyen Eroğlu, Tokat Belediyesinin 4 yılda gelirini yüzde 69.2 artarak bütçesini 185 milyon TL olduğunu bildirdi.

 

“MEYDAN PROJESİ EKİM AYINDA TAMAMLANACAK”

 

Başkan Eroğlu, "35 milyon projemizde 1’inci etap tamamlandı. 2’nci ve 3’üncü etap çalışmalarına başlandı. Tamamlanan çalışmalarımız kapsamında 11 dükkân ve 13 ofis hazır hale geldi ve esnaflar yeni yerlerine taşındı. Projemizin 2’nci etabında ise Meydan Cami’nin doğu ve batı kısmında 900 metrekarelik meydanı inşa ediyoruz. Öte yandan bu alanda 120 araçlık bir otoparkımız da olacak. 3’üncü etapta ise iki bloktan oluşan iş merkezlerine A blok 34 dükkân, B blok 24 dükkân olmak üzere dükkân inşaatlarımız devam ediyor. İnşallah projemiz bu yılın Ekim ayında tamamlanarak şehrimizin turizmine ve ekonomisine büyük katkı sağlayacak.” dedi.

 

Başkan Eyüp Eroğlu yaptığı sunumda ayrıca, "Kanal Tokat projemiz kent turizmine, sosyal hayatına ve ekonomisine önemli katkılar sağlayacak. Kanal Tokat’ımız sosyal tesisler, kule, su fıskiyeleri, seyir balkonları, süs havuzları, bisiklet ve yürüyüş yolları ile hem Tokat’ın hem de bölgenin cazibe merkezi olacak. Bu proje bizim çok önemli gördüğümüz projelerden bir tanesi. Burası sadece kayıkların yüzdüğü ya da sadece yeşil bir peyzaj alanı olan bir yer olmayacak. Bu proje, aynı zamanda şehrimize vizyon katacak, insanların dışarıdan Tokat’a gelmesine vesile olacak ve aynı zamanda turizmi de tetikleyeceğine inandığımız bir proje olacak.” ifadelerine yer verdi. Tokat’taki hayvancılığa “dev yatırım” olarak adlandırılan ve 24,3 milyon liralık maliyeti olan TOPEKTAŞ Et Kombinası ve Parçalama Tesisi için “birlikten doğan güç” ifadesini kullanan Başkan Eroğlu ayrıca,  kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan yeni nesil sanayi sitesinde de çalışmaların devam ettiğini belirtti. Tokat Uluslararası Hal Projesi ile Tokat’ın tarım ürünlerinin tüm dünyaya açılacağını ve Tokatlı çiftçilerin kazanacağını anlatan Eroğlu, bir diğer önemli projeleri olan Rüzgâr Elektrik Santrali Projesine de Türkiye’deki belediyeler arasında ilk sıralarda yer aldıklarını vurguladı.

 

TOPLU TAŞIMACILARA SERT UYARI

 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, toplantının soru-cevap bölümünde ise trafik sorunu, toplu taşıma araçları ile ilgili gelen şikâyetler ve şehirlerarası otobüs firmalarının şehir içi servis hizmetini kısa bir süre önce kaldırmasıyla ilgili sorulara cevap verdi. Akıllı kavşak uygulaması ve yeni otopark alanları ile trafik yükünü hafifleteceklerini söyleyen Eroğlu, toplu taşıma konusunda da sık sık şikâyetler geldiğini hatırlatarak, "Toplu taşımada ne yazık ki iyi hizmet verilmiyor. Özellikle üniversite taşıyıcılarımız. Üniversite öğrencilerimiz çok yoğun bir şekilde eleştiriyor. Kendileriyle kaç kere görüştük. En son hem üniversite hem de bizim kendi şehir içi taşımacılarımızla 1 ay önce konuştuk. Her aracın içine bir kamera yerleştiriyoruz ve bir çip takıyoruz. Bu kameraları belediyemizce dakika dakika takip ediyoruz." şeklinde konuştu. “Biz artık bu mesele ile uğraşmak istemiyoruz” diyen Eroğlu, şikâyetlerin devam etmesi durumunda şehir içi toplu ulaşım ile ilgili olarak imzalanan sözleşmeyi iptal edebileceklerini açıkladı.

 

“OTOGARDA SERVİSLER KALKAMAZ”

 

Yaptığı sunumda şehirlerarası otobüs firmalarının şehir içi yolcu servislerini kaldırmalarını da değerlendiren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Biz bu karara karşıyız, uygulama devam ederse biz de kendimize göre yaptırımlar uygularız.” diye konuştu.


Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]